CRHV2512AF33M0FKET
CRHV2512AF33M0FKET
Part Number: CRHV2512AF33M0FKET
Product Classification: Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer: Vishay Techno
Description: CRHV2512AF 33M 1% 100 ET E3
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -55°C ~ 155°C
  • Composition Thick Film
  • Power (Watts) 1W
  • Tolerance ±1%
  • Temperature Coefficient ±100ppm/°C
  • Features High Voltage
  • Supplier Device Package 2512
  • Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
  • Package / Case 2512 (6332 Metric)
  • Resistance 33 mOhms
  • Height - Seated (Max) 0.027" (0.69mm)