CRHV2010AF10M0FKET
CRHV2010AF10M0FKET
Part Number: CRHV2010AF10M0FKET
Product Classification: Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer: Vishay Techno
Description: CRHV2010AF 10M 1% 100 ET E3
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -55°C ~ 155°C
  • Number of Terminations 2
  • Failure Rate -
  • Power (Watts) 0.5W, 1/2W
  • Ratings -
  • Composition Thick Film
  • Tolerance ±1%
  • Temperature Coefficient ±100ppm/°C
  • Features High Voltage
  • Resistance 10 MOhms
  • Package / Case 2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package 2010
  • Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
  • Height - Seated (Max) 0.027" (0.69mm)