CRHV1206AF50M0FNET
CRHV1206AF50M0FNET
Part Number: CRHV1206AF50M0FNET
Product Classification: Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer: Vishay Techno
Description: CRHV1206AF 50M 1% 200 ET E3
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -55°C ~ 155°C
  • Number of Terminations 2
  • Failure Rate -
  • Ratings -
  • Temperature Coefficient ±200ppm/°C
  • Composition Thick Film
  • Package / Case 1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package 1206
  • Tolerance ±1%
  • Power (Watts) 0.3W
  • Features High Voltage
  • Resistance 50 mOhms
  • Size / Dimension 0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max) 0.027" (0.69mm)