CRBSVS-02-80.000
CRBSVS-02-80.000
Part Number: CRBSVS-02-80.000
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Crystek Corporation
Description: REDBOX SOURCE 80.0MHZ
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Ratings -
  • Operating Temperature 0°C ~ 70°C
  • Function -
  • Package / Case -
  • Frequency Stability -
  • Base Resonator Crystal
  • Voltage - Supply 5V
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Disable) (Max) -
  • Current - Supply (Max) -
  • Mounting Type Free Hanging
  • Frequency 80 MHz
  • Type VCXO
  • Height - Seated (Max) 0.590" (14.99mm)
  • Output Sine Wave
  • Size / Dimension 1.250" L x 1.250" W (31.75mm x 31.75mm)