CPV10-15A85B
CPV10-15A85B
Part Number: CPV10-15A85B
Product Classification: Fuses
Manufacturer: Component Basics
Description: 1500VDC PV Fuse, Cylindrical 10x
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Current Rating (Amps) 15 A
  • Voltage Rating - DC 1500 V