CPPFXC7LZ-A7BR-112.5PD
CPPFXC7LZ-A7BR-112.5PD
Part Number: CPPFXC7LZ-A7BR-112.5PD
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: XTAL OSC XO 112.5000MHZ CMOS SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Output CMOS
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Max) -
  • Function Standby (Power Down)
  • Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Frequency Stability ±25ppm
  • Current - Supply (Disable) (Max) 50µA
  • Frequency 112.5 MHz