CPPC7LZ-A7B6-24.0000TS
CPPC7LZ-A7B6-24.0000TS
Part Number: CPPC7LZ-A7B6-24.0000TS
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Type XO (Standard)
  • Frequency Stability ±100ppm
  • Function Enable/Disable
  • Current - Supply (Max) 25mA
  • Frequency 24 MHz
  • Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)