CPPC7-LT-A7BR-52.428MHZTS
CPPC7-LT-A7BR-52.428MHZTS
Part Number: CPPC7-LT-A7BR-52.428MHZTS
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: XTAL OSC XO 52.428MHZ CMOS SMD
Packaging: Tube
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Function Enable/Disable
  • Current - Supply (Max) 25mA
  • Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Frequency Stability ±25ppm
  • Current - Supply (Disable) (Max) 50µA
  • Frequency 52.428 MHz