CPPC7-A7B6-25.0TS
CPPC7-A7B6-25.0TS
Part Number: CPPC7-A7B6-25.0TS
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Output CMOS
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Voltage - Supply 5V
  • Frequency Stability ±100ppm
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Function Enable/Disable
  • Frequency 25 MHz
  • Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
  • Current - Supply (Max) 45mA