CPPC5LT-A7BR-33.2PD
CPPC5LT-A7BR-33.2PD
Part Number: CPPC5LT-A7BR-33.2PD
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: XTAL OSC XO 33.2000MHZ CMOS SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Max) 25mA
  • Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
  • Function Standby (Power Down)
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Frequency Stability ±25ppm
  • Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Current - Supply (Disable) (Max) 50µA
  • Frequency 33.2 MHz