CPPC5LT-A7BR-100.0PD
CPPC5LT-A7BR-100.0PD
Part Number: CPPC5LT-A7BR-100.0PD
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Cardinal Components Inc.
Description: XTAL OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Output CMOS
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Max) 25mA
  • Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
  • Function Standby (Power Down)
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Frequency Stability ±25ppm
  • Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Frequency 100 MHz