CPFC54-102C
CPFC54-102C
Part Number: CPFC54-102C
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Sumida America Components Inc.
Description: CMC 1MH 500MA 2LN SURFACE MOUNT
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Mounting Type Surface Mount
  • Approval Agency -
  • Ratings -
  • Operating Temperature -
  • Voltage Rating - AC -
  • Number of Lines 2
  • Voltage Rating - DC -
  • Current Rating (Max) 500mA
  • Size / Dimension -
  • Filter Type Signal Line
  • Package / Case Horizontal, 4 Gull Wing
  • Height (Max) 0.193" (4.90mm)
  • Inductance @ Frequency 1 mH @ 100 kHz
  • DC Resistance (DCR) (Max) 200mOhm (Typ)