CPCF3230-4R7M
CPCF3230-4R7M
Part Number: CPCF3230-4R7M
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Tolerance ±20%
  • Type Wirewound
  • Inductance 4.7 µH
  • Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
  • Size / Dimension 1.260" L x 1.260" W (32.00mm x 32.00mm)
  • Current - Saturation (Isat) 75A
  • Current Rating (Amps) 55 A
  • Supplier Device Package 3230
  • Package / Case Vertical, 2 PC Pin
  • DC Resistance (DCR) 1.06mOhm Max