CMOD225-10-100
CMOD225-10-100
Part Number: CMOD225-10-100
Product Classification: RF Misc ICs and Modules
Manufacturer: Crystek Corporation
Description: PLL MODULE FREQUENCY TRANSLATOR
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Supplier Device Package Module
  • Mounting Type Connector Mount
  • RF Type -
  • Frequency 100MHz
  • Function VCO/PLL Synthesizer
  • Package / Case Module, SMA Connectors
  • Secondary Attributes 5.5V ~ 15V Supply