CMA0805A201R-1A
CMA0805A201R-1A
Part Number: CMA0805A201R-1A
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Laird-Signal Integrity Products
Description: CMC 350MA 2LN 200OHM SMD AECQ200
  • Features -
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Voltage Rating - AC -
  • Voltage Rating - DC 50V
  • Filter Type Signal Line
  • Impedance @ Frequency 200 Ohms @ 100 MHz
  • Current Rating (Max) 350mA
  • Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
  • DC Resistance (DCR) (Max) 250mOhm
  • Height (Max) 0.055" (1.40mm)