CM633SG332N
CM633SG332N
Part Number: CM633SG332N
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Mentech Technology USA Inc.
Description: CMC 3.3MH 520MA 2LN SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Number of Lines 2
  • Filter Type Signal Line
  • DC Resistance (DCR) (Max) 360mOhm
  • Inductance @ Frequency 3.3 mH @ 100 kHz
  • Current Rating (Max) 520mA
  • Height (Max) 0.220" (5.60mm)
  • Size / Dimension 0.374" L x 0.350" W (9.50mm x 8.90mm)