CM3216A-600
CM3216A-600
Part Number: CM3216A-600
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Mentech Technology USA Inc.
Description: CMC 60UH 200MA 2LN SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Features -
  • Mounting Type Surface Mount
  • Approval Agency -
  • Ratings -
  • Voltage Rating - AC -
  • Voltage Rating - DC 50V
  • Filter Type -
  • Number of Lines 2
  • Height (Max) 0.079" (2.00mm)
  • Current Rating (Max) 200mA
  • Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
  • DC Resistance (DCR) (Max) 1.7Ohm
  • Inductance @ Frequency 60 µH @ 100 kHz
  • Size / Dimension 0.134" L x 0.063" W (3.40mm x 1.60mm)