CM0903SG881N
CM0903SG881N
Part Number: CM0903SG881N
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Mentech Technology USA Inc.
Description: CMC 880UH 1.63A 2LN SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Number of Lines 2
  • Size / Dimension 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
  • Filter Type Signal Line
  • DC Resistance (DCR) (Max) 110mOhm
  • Current Rating (Max) 1.63A
  • Height (Max) 0.215" (5.46mm)
  • Inductance @ Frequency 880 µH @ 100 kHz