CLF1G0060-10
CLF1G0060-10
Part Number: CLF1G0060-10
Product Classification: RF FETs, MOSFETs
Manufacturer: Rochester Electronics, LLC
Description: RF MOSFET HEMT 50V CDFM2
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Current Rating (Amps) -
  • Gain 16dB
  • Noise Figure -
  • Voltage - Rated 150 V
  • Power - Output 10W
  • Voltage - Test 50 V
  • Current - Test 150 mA
  • Supplier Device Package CDFM2
  • Frequency 6GHz