CK12BX101K
CK12BX101K
Part Number: CK12BX101K
Product Classification: Ceramic Capacitors
Manufacturer: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP CER 100PF 100V 10% AXIAL
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Capacitance 100 pF
  • Voltage - Rated 100V