CI35P-28E210-C-1X
CI35P-28E210-C-1X
Part Number: CI35P-28E210-C-1X
Product Classification: Alarms, Buzzers, and Sirens
Manufacturer: Challenge Electronics
Description: AUD. PIEZO IND 6-28V PNL MNT
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Approval Agency -
  • Ratings -
  • Termination PC Pins
  • Operating Temperature -30°C ~ 85°C
  • Technology Piezo
  • Operating Mode Single Tone
  • Duration -
  • Port Location Top
  • Input Type AC, DC
  • Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
  • Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Current - Supply 22mA
  • Voltage Range 6 ~ 28V
  • Frequency 2.1kHz
  • Voltage - Rated 24 V
  • Height - Seated (Max) 1.358" (34.50mm)
  • Size / Dimension 1.409" Dia (35.80mm)
  • Sound Pressure Level (SPL) 80dB @ 24V, 61cm