CI23P-16W330-C-1X
CI23P-16W330-C-1X
Part Number: CI23P-16W330-C-1X
Product Classification: Alarms, Buzzers, and Sirens
Manufacturer: Challenge Electronics
Description: AUD. PIEZO IND 6-16V WIRE LEAD
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Input Type DC
  • Part Status Active
  • Approval Agency -
  • Ratings -
  • Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
  • Operating Temperature -20°C ~ 70°C
  • Voltage - Rated 12 V
  • Technology Piezo
  • Duration -
  • Port Location Top
  • Termination Wire Leads
  • Sound Pressure Level (SPL) 100dB @ 12V, 10cm
  • Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
  • Current - Supply 30mA
  • Frequency 3.3kHz
  • Size / Dimension 0.906" Dia (23.00mm)
  • Operating Mode Continuous
  • Mounting Type Wire Lead
  • Voltage Range 6 ~ 16 V