CHPRO33-0125
CHPRO33-0125
Part Number: CHPRO33-0125
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Crystek Corporation
Description: XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS
  • Ratings -
  • Operating Temperature 0°C ~ 70°C
  • Current - Supply (Disable) (Max) -
  • Current - Supply (Max) 25mA
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Output HCMOS
  • Frequency Stability ±25ppm
  • Frequency 125 MHz
  • Size / Dimension 0.435" Dia x 1.312" L (11.05mm x 33.34mm)