CHPRO33-0122.880
CHPRO33-0122.880
Part Number: CHPRO33-0122.880
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Crystek Corporation
Description: XTAL OSC XO 122.8800MHZ CMOS
  • Ratings -
  • Operating Temperature 0°C ~ 70°C
  • Current - Supply (Disable) (Max) -
  • Current - Supply (Max) 25mA
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Output HCMOS
  • Frequency Stability ±25ppm
  • Size / Dimension 0.435" Dia x 1.312" L (11.05mm x 33.34mm)
  • Frequency 122.88 MHz