CG-PD140UM-PCBA
CG-PD140UM-PCBA
Part Number: CG-PD140UM-PCBA
Manufacturer: Coolgear
Description: 140W EPR USB-C PD Charger Board
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Contents Board(s)
  • Utilized IC / Part -
  • Embedded No
  • Type Reference Design
  • Function USB Type-C Power Delivery (PD)
  • Secondary Attributes ESD Protection, USB Interface(s)
  • Note Review documentation for additional requirements
  • Primary Attributes 12V ~ 24V Input Voltage