CF50S-682-JTW
CF50S-682-JTW
Part Number: CF50S-682-JTW
  • Features -
  • Tolerance ±5%
  • Composition Carbon Film
  • Operating Temperature -55°C ~ 155°C
  • Failure Rate -
  • Power (Watts) 0.5W, 1/2W
  • Temperature Coefficient -
  • Resistance 6.8 kOhms
  • Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)