CF50S-123-JTW
CF50S-123-JTW
Part Number: CF50S-123-JTW
Product Classification: Through Hole Resistors
Manufacturer: RCD Components
Description: RES CARB FILM
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Tolerance ±5%
  • Composition Carbon Film
  • Operating Temperature -55°C ~ 155°C
  • Package / Case Axial
  • Supplier Device Package Axial
  • Height - Seated (Max) -
  • Number of Terminations 2
  • Failure Rate -
  • Power (Watts) 0.5W, 1/2W
  • Resistance 12 kOhms
  • Temperature Coefficient -
  • Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)