CF25-102-JTW
CF25-102-JTW
Part Number: CF25-102-JTW
Product Classification: Through Hole Resistors
Manufacturer: RCD Components
Description: RES CARB FILM
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Tolerance ±5%
  • Composition Carbon Film
  • Operating Temperature -55°C ~ 155°C
  • Package / Case Axial
  • Supplier Device Package Axial
  • Height - Seated (Max) -
  • Number of Terminations 2
  • Failure Rate -
  • Resistance 1 kOhms
  • Power (Watts) 0.25W, 1/4W
  • Temperature Coefficient -
  • Size / Dimension 0.091" Dia x 0.252" L (2.30mm x 6.40mm)