CDRH80D38DNP-6R8MC
CDRH80D38DNP-6R8MC
Part Number: CDRH80D38DNP-6R8MC
  • Features -
  • Tolerance ±20%
  • Supplier Device Package -
  • Type Drum Core, Wirewound
  • Shielding Shielded
  • Package / Case Nonstandard
  • Operating Temperature -40°C ~ 105°C
  • Inductance 6.8 µH
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
  • DC Resistance (DCR) 26mOhm
  • Current Rating (Amps) 4.1 A
  • Current - Saturation (Isat) 4.25A
  • Size / Dimension 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)