CDRH60D28RNP-330MC
CDRH60D28RNP-330MC
Part Number: CDRH60D28RNP-330MC
  • Features -
  • Tolerance ±20%
  • Package / Case Nonstandard
  • Operating Temperature -40°C ~ 105°C
  • Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
  • Inductance 33 µH
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Current - Saturation (Isat) 930mA
  • Current Rating (Amps) 1.27 A
  • DC Resistance (DCR) 165mOhm
  • Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)