CDRH58D14RHF-100MC
CDRH58D14RHF-100MC
Part Number: CDRH58D14RHF-100MC
  • Features -
  • Tolerance ±20%
  • Shielding Shielded
  • Inductance 10 µH
  • Operating Temperature -40°C ~ 105°C
  • Package / Case 4-SMD
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
  • Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
  • Current Rating (Amps) 1.72 A
  • Current - Saturation (Isat) 960mA
  • DC Resistance (DCR) 108mOhm