CDRH50D18RHF-1R0NC
CDRH50D18RHF-1R0NC
Part Number: CDRH50D18RHF-1R0NC
  • Package / Case Nonstandard
  • Operating Temperature -40°C ~ 105°C
  • Tolerance ±30%
  • Inductance 1 µH
  • Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Current - Saturation (Isat) 3.4A
  • Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
  • DC Resistance (DCR) 19mOhm
  • Current Rating (Amps) 4.1 A