CDRH129HF-821MC
CDRH129HF-821MC
Part Number: CDRH129HF-821MC
  • Features -
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Tolerance ±20%
  • Supplier Device Package -
  • Type Drum Core, Wirewound
  • Shielding Shielded
  • Package / Case Nonstandard
  • Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
  • Inductance 820 µH
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Current - Saturation (Isat) 810mA
  • Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
  • Current Rating (Amps) 940 mA
  • DC Resistance (DCR) 824mOhm Max