CDRH129HF-151MC
CDRH129HF-151MC
Part Number: CDRH129HF-151MC
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Sumida America Components Inc.
Description: INDUCTOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Tolerance ±20%
  • Mounting Type Surface Mount
  • Material - Core Ferrite
  • Q @ Freq -
  • Frequency - Self Resonant -
  • Ratings -
  • Supplier Device Package -
  • Current - Saturation (Isat) 1.8A
  • Type Drum Core, Wirewound
  • Shielding Shielded
  • Package / Case Nonstandard
  • Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
  • Inductance 150 µH
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Current Rating (Amps) 1.9 A
  • Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
  • DC Resistance (DCR) 174mOhm Max