CDH30D11DMBHF-150MC
CDH30D11DMBHF-150MC
Part Number: CDH30D11DMBHF-150MC
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Sumida America Components Inc.
Description: INDUCTOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Shielding Unshielded
  • Tolerance ±20%
  • Mounting Type Surface Mount
  • Material - Core Ferrite
  • Q @ Freq -
  • Frequency - Self Resonant -
  • Ratings -
  • Supplier Device Package -
  • Type Drum Core, Wirewound
  • Package / Case Nonstandard
  • Operating Temperature -40°C ~ 105°C
  • Inductance 15 µH
  • Current Rating (Amps) 670 mA
  • Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Current - Saturation (Isat) 530mA
  • DC Resistance (DCR) 560mOhm
  • Size / Dimension 0.122" L x 0.118" W (3.10mm x 3.00mm)