CCPD-575X-50-122.880
CCPD-575X-50-122.880
Part Number: CCPD-575X-50-122.880
Product Classification: Oscillators
Manufacturer: Crystek Corporation
Description: XTAL OSC XO 122.88MHZ 3.3V HCMOS
Packaging: Strip
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Frequency Stability ±50ppm
  • Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
  • Base Resonator Crystal
  • Type XO (Standard)
  • Absolute Pull Range (APR) -
  • Spread Spectrum Bandwidth -
  • Current - Supply (Disable) (Max) -
  • Function Enable/Disable
  • Voltage - Supply 3.3V
  • Package / Case 6-SMD, No Lead
  • Output LVPECL
  • Current - Supply (Max) 88mA
  • Frequency 122.88 MHz
  • Size / Dimension 0.295" L x 0.200" W (7.49mm x 5.08mm)