CC2012A-801
CC2012A-801
Part Number: CC2012A-801
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Mentech Technology USA Inc.
Description: CMC 300MA 2LN 800 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Features -
  • Mounting Type Surface Mount
  • Approval Agency -
  • Ratings -
  • Voltage Rating - AC -
  • Voltage Rating - DC 50V
  • Filter Type -
  • Number of Lines 2
  • Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Current Rating (Max) 300mA
  • Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
  • Impedance @ Frequency 800 Ohms @ 100 MHz
  • Height (Max) 0.047" (1.20mm)
  • DC Resistance (DCR) (Max) 880mOhm