CC2012A-601
CC2012A-601
Part Number: CC2012A-601
Product Classification: Common Mode Chokes
Manufacturer: Mentech Technology USA Inc.
Description: CMC 330MA 2LN 600 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Voltage Rating - DC 50V
  • Number of Lines 2
  • Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 100 MHz
  • Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
  • DC Resistance (DCR) (Max) 350mOhm
  • Current Rating (Max) 330mA
  • Height (Max) 0.047" (1.20mm)