CC0805-010K
CC0805-010K
Part Number: CC0805-010K
  • Ratings -
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package -
  • Tolerance ±10%
  • Package / Case Nonstandard
  • Inductance 10 nH
  • DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
  • Material - Core Ceramic
  • Inductance Frequency - Test 250 MHz
  • Current Rating (Amps) 930 mA
  • Frequency - Self Resonant 4.5GHz
  • Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
  • Size / Dimension 0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm)
  • Q @ Freq 60 @ 1.5GHz