CC0805-0082J
CC0805-0082J
Part Number: CC0805-0082J
  • Shielding Unshielded
  • Tolerance ±5%
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Package / Case Nonstandard
  • DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
  • Current Rating (Amps) 970 mA
  • Frequency - Self Resonant 4.6GHz
  • Inductance 8.2 nH
  • Material - Core Ceramic
  • Inductance Frequency - Test 250 MHz
  • Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
  • Q @ Freq 55 @ 1.5GHz
  • Size / Dimension 0.095" L x 0.070" W (2.41mm x 1.78mm)