CB600F8536A1SS02
CB600F8536A1SS02
Part Number: CB600F8536A1SS02
Product Classification: Current Sensors
Manufacturer: RESI
Description: SHUNT 600A 0.1% CAN2.0 ASIL C
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Number of Channels 2
  • Supplier Device Package -
  • Mounting Type -
  • Package / Case -
  • Operating Temperature -40°C ~ 105°C
  • Frequency -
  • Grade Automotive
  • Qualification AEC-Q100
  • Sensitivity -
  • Accuracy ±0.1%
  • Voltage - Supply 6V ~ 18V
  • For Measuring DC
  • Polarization Bidirectional
  • Linearity ±0.1%
  • Response Time 150ms
  • Sensor Type Shunt
  • Current - Sensing 20000A
  • Output CAN Bus
  • Current - Supply (Max) 600A