C9225H24BPLB2B
C9225H24BPLB2B
Part Number: C9225H24BPLB2B
Product Classification: DC Brushless Fans (BLDC)
Manufacturer: Pelonis Technologies
Description: FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Voltage - Rated 24VDC
  • Bearing Type Ball
  • Fan Type Tubeaxial
  • Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
  • Approval Agency CE, cUL, UL
  • Width 25.00mm
  • Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
  • Termination 3 Wire Leads
  • RPM 3000 RPM
  • Power (Watts) 2.9 W
  • Noise 35.7dB(A)
  • Air Flow 55.7 CFM (1.58m³/min)
  • Static Pressure 0.160 in H2O (39.9 Pa)