C75NMFM.2
C75NMFM.2
Part Number: C75NMFM.2
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: Copper Mountain Technologies
Description: COAX CBL N-TYPE TO F-TYPE 24"
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Color Black
  • Ingress Protection -
  • 1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 1st Connector Mounting Feature -
  • 2nd Connector Mounting Feature -
  • 1st Contact Gender Male
  • 2nd Contact Gender Male
  • Length 24.00" (609.60mm)
  • Cable Impedance 75 Ohms
  • Overall Impedance 75 Ohms
  • 2nd Connector F-Type Plug
  • Connector Impedance 75 Ohms