C50SMNM.3
C50SMNM.3
Part Number: C50SMNM.3
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: Copper Mountain Technologies
Description: COAX CBL SMA TO N-TYPE 36"
  • Features -
  • Operating Temperature -55°C ~ 105°C
  • Color Blue
  • Ingress Protection -
  • Frequency - Max 18 GHz
  • 2nd Connector Mounting Feature -
  • Overall Impedance 50 Ohms
  • 1st Connector SMA Plug
  • 1st Contact Gender Male
  • Length 36.00" (914.40mm)
  • 2nd Contact Gender Male
  • Cable Impedance 50 Ohms
  • Connector Impedance 50 Ohms