C50NMNM.2
C50NMNM.2
Part Number: C50NMNM.2
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: Copper Mountain Technologies
Description: COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature -55°C ~ 105°C
  • Color Blue
  • Ingress Protection -
  • Frequency - Max 18 GHz
  • 1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 1st Connector Mounting Feature -
  • 2nd Connector Mounting Feature -
  • Overall Impedance 50 Ohms
  • 1st Contact Gender Male
  • 2nd Contact Gender Male
  • Cable Impedance 50 Ohms
  • Length 24.00" (609.60mm)
  • Connector Impedance 50 Ohms