C3-20-30-6000-S
C3-20-30-6000-S
Part Number: C3-20-30-6000-S
Product Classification: RF Directional Coupler
Manufacturer: I.F. Engineering Corp and CrossPoint Technologies
Description: RF DIR COUPLER 20dB 3-Port
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Applications -
  • Power - Max 1W
  • Coupler Type Standard
  • Isolation 20dB
  • Supplier Device Package Module
  • Coupling Factor 20 ± 1dB
  • Insertion Loss 1.6dB
  • Package / Case Module, SMA Connectors
  • Frequency 30MHz ~ 6GHz