BZT52B4V3S
BZT52B4V3S
Part Number: BZT52B4V3S
Product Classification: Single Zener Diodes
Manufacturer: Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Description: INDEPENDENT TYPE 4.21V~4.39V 200
  • Qualification -
  • Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.3 V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
  • Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
  • Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 1 V
  • Power - Max 200 mW
  • Package / Case SC-76, SOD-323
  • Supplier Device Package SOD-323
  • Tolerance ±2.09%