BZT52B30
BZT52B30
Part Number: BZT52B30
Product Classification: Single Zener Diodes
Manufacturer: Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Description: INDEPENDENT TYPE 350MW 29.4V~30.
  • Mounting Type Surface Mount
  • Tolerance ±2%
  • Grade -
  • Qualification -
  • Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 21 V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz) 30 V
  • Power - Max 350 mW
  • Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
  • Operating Temperature 150°C (TJ)
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA