BVA2140B
BVA2140B
Part Number: BVA2140B
Product Classification: RF Amplifiers
Manufacturer: BeRex Corp
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Voltage - Supply 5V
  • Current - Supply 150mA
  • Test Frequency 2.14GHz
  • Noise Figure 2.7dB
  • Package / Case 24-VQFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package 24-VFQFN (4x4)
  • Frequency 700MHz ~ 4GHz