BRP4549S-110-CP
BRP4549S-110-CP
Part Number: BRP4549S-110-CP
Product Classification: Alarms, Buzzers, and Sirens
Manufacturer: Intervox
Description: BUZZER PIEZO 110V 43.5MM PNL MNT
  • Mounting Type Panel Mount
  • Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
  • Port Location Top
  • Operating Temperature -20°C ~ 60°C
  • Driver Circuitry Indicator, Internally Driven
  • Current - Supply 30mA
  • Input Type AC
  • Voltage - Rated 110 V
  • Voltage Range 30 ~ 120V
  • Frequency 2.9kHz
  • Operating Mode Pulse
  • Termination Screw Terminals
  • Size / Dimension 1.713" Dia (43.50mm)
  • Sound Pressure Level (SPL) 80dB @ 110V, 30cm